Přepravní pevnostní boxy

Přepravní boxy jsou kartonové obaly velkých (nejčastěji paletových) rozměrů sloužící k přepravě a následného uskladnění těžkého nebo objemného zboží. Vyrábí se z pevné 5 vrstvé nebo ještě pevnější 7 vrstvé lepenky s nosností několik desítek až stovek kilo.

Nelze obecně říct maximální nosnost jednotlivých lepenek v kilogramech, a tak je vždy nejlepší otestovat vzorky boxů v praxi.

Závisí na mnoha faktorech jako například na velikosti krabice, rozložení zboží v krabici, způsobu přepravy, fixace a další.

Platí však pravidlo, že čím těžší a objemnější je balené zboží, tím více je potřeba vrstev lepenky.

Konstrukce typické pro pevnostní boxy jsou tyto: klopová krabice s klopami pouze dole, ohradník (vnější plášť) nebo osmistěnný oktabín.

Všechny typy vždy v kombinaci s odnímatelným víkem. Potřebujete-li pevnostní boxy s vyšší výškou, doporučujeme do nich vyseknout výklopný bok pro snadnější vkládání a vykládání zboží.
Často zákazníci požadují přepravní krabice opatřit také odnosnými otvory na ruce, jež plní praktickou funkci při přepravě, manipulace nebo stohování.

Kartonové přepravní boxy nabízíme také s potiskem jednoduché grafiky (např. logo, univerzální znaky, tabulky apod.)

V konečném důsledku jsou přepravní pevnostní boxy z vlnité lepenky ekologickým obalem, který lze snadno recyklovat, a který nezatěžuje životní prostředí. Další výhodou je bezpochyby cenová dostupnost, vysoká spolehlivost a vyrobení velikosti boxů na míru dle daného zboží a způsobu manipulace.


KDE NÁS NAJDETE: