Proklady z vlnité a šedé strojní lepenky

Proklady (neboli proložky, formáty, tabule) jsou jednoduché archy lepenek, které se nejčastěji používají jako levný jednorázový materiál chránící zboží proti poškrábání nebo ušpinění.
Proklady slouží jako čistý podklad pod zboží, které je loženo na paletu. Dále se využívají k oddělení a ochraně výrobků v krabici samotné, případně mohou sloužit ke krytí podlahy při malování, kreativní činnosti, zpevnění dna uvnitř krabice apod.

Pro snadnější použití mohou být proklady opatřeny ryly, tj. předem připravenými sklady v požadovaných místech. Nabídnout můžeme proklady z 2 vrstvé3 vrstvé5 vrstvé7 vrstvé vlnité lepenky (zkratkami 2VL, 3VL, 5VL, 7VL), z voštiny nebo šedé strojní lepenky různých gramáží. Nejžádanější formáty z 3VL a 5VL (např. 1200x800 mm na europaletu) máme běžně skladem.

Proklady z vlnité a strojní lepenky jsou levné, 100 % recyklovatelné, ekologicky nezávadné a vytváří jen minimum odpadového materiálu.

Využití kartonových prokladů

Lepenkové proklady jsou vhodné pro oddělení a ochranu výrobků uvnitř obalu. Lze je použít také k prokládání  vrstev výrobků na paletě, anebo také mohou tvořit jednoduchý ochranný obal. Lepenkové proklady jsou také osvědčené pro zajištění výrobků uvnitř obalu a pro zpevnění obalu.

Skládaný karton

Skládaný karton je nepřetržitý arch vlnité lepenky, který je složený do tvaru písmene Z. Skládaný karton je předrilován, což umožňuje lepenku snadno složit na požadovanou velikost. Skládaný karton je vhodný pro použití v provozech, kde se využívá k balení např. nábytku, bytových doplňků, kovových profilů a ocelových pásů. Skládaný karton má také tu výhodu, že jej lze jednoduše odříznout nožem. Skládaný karton usnadňuje balící proces, snižuje spotřebu obalového materiálu, skladování i přepravu. 

Kartonové proklady z vlnité lepenky 2VL

2 vrstvou (tzv. otevřenou) vlnitou lepenku můžete využít pro levné a rychlé zabalení zboží, neboť se tento poddajný materiál snadno řeže, ohýbá a snadno se přizpůsobí balenému výrobku. Vedle ochranné funkce se 2VL využívá také ve stavebnictví jako krycí materiál například při malování či jiných stavebních úpravách.

Stejně jako např. bublinkové fólie dodáváme 2 vrstvou vlnitou lepenku v celých rolích, které mají různé délky i šířky, případně v podobě prokladů řezaných na míru dle požadavků zákazníka.

Kartonové proklady z vlnité lepenky 2VL 

Kartonové proklady z vlnité lepenky 3VL

Proklady z 3 vrstvé vlnité lepenky mají široké možnosti využití, především jako levný jednorázový materiál pro proložení zboží na palety. Vlnky v kartonu zaručí rovnoměrné rozložení tlaku, díky čemuž je zboží ochráněno proti otlačení a odření.

Standardní rozměry prokladů z 3VL (např. 1200x800 mm) jsou součástí naší běžné skladové zásoby.

Jiné rozměry kartonových proložek jsme schopni vyrobit na míru podle vašich potřeb.

Kartonové proklady z vlnité lepenky 3VL 

Kartonové proklady z vlnité lepenky 5VL

Kartonové proklady z pevné 5 vrstvé vlnité lepenky se hodí jako levné fixace do kartonových krabic nebo jako proložky na standardní EUR palety. Ideální jsou také jako podkladový materiál pro ochranu objemného a těžšího zboží (např. nábytek, kovové předměty a profily a jiné stavební materiály) před rozbitím či jiným mechanickým poškozením.

Standardní rozměry prokladů z 5VL (např. 1200x800 mm) jsou součástí naší běžné skladové zásoby.

Jiné rozměry kartonových proložek jsme schopni vyrobit na míru podle vašich potřeb.

Kartonové proklady z vlnité lepenky 5vl 

Kartonové proklady z vlnité lepenky 7VL

Potřebujete proložit či zafixovat velmi těžké nebo extrémně křehké předměty? Pro tyto účely doporučujeme zvolit proložky ze 7 vrstvé vlnité lepenky, což je vůbec nejpevnější vlnitá lepenka dostupná na trhu.

Je přizpůsobena vysoké zátěži a vyniká svojí pevností i velmi dobrou stabilitou.

Kartonové proklady z vlnité lepenky 7VL 


KDE NÁS NAJDETE: